Z nášho blogu

Boli sme na konferencii „Chytrá a zdravá doprava v mestáchʺ

 • S kolegami z MOBILBOARDU sme sa zúčastnili ďalšieho ročníku medzinárodnej konferencie Chytrá a zdravá mestská verejná doprava, ktorá prebehla 4. – 5.4.2017 v Plzni.
  Tohtoročný ročník konferencie sa zaoberal témami mobility ako služby. Jedná sa o prepojenie verejnej dopravy s individuálnou dopravou na bicykloch,  pešo – skrátka iným spôsobom ako autom.
  Dopravcovia sa snažia spríjemniť a zjednodušiť cestovanie mestskou dopravou, aby bola pre všetkých pohodlná a obmedzilo sa používaniu osobných automobilov.
   
  Keďže všetko súvisí s dopravnou infraštruktúrou, prestupnými uzlami na rôzne druhy dopravy - MHD, vlaky, metro atď., je veľmi dôležité ako mestá budú podporovať výstavbu týchto terminálov, parkovísk a napojenie napríklad na cyklotrasy.
   
  Trendom dopravcov je starostlivosť o zákazníka = cestujúceho a komunikácie s nim všetkými smermi, najmä cez sociálne siete. Zdôraznený bol vplyv telefónov v rukách cestujúcich - sú vyvíjané mobilné aplikácie pre zjednodušenie cestovania a orientáciu v cestovných poriadkoch. Wi-Fi v doprave je už samozrejmosťou, najmä v zahraničí.
   
  Prednášajúci z Dopravnej spoločnosti v Bruseli dokonca zmienil význam reklamy na vozidlách MHD, na zastávkach a v metre. Reklamné plochy spestrujú cestovanie, pútajú pozornosť a krátia čas v čakacích priestoroch pre cestujúcich.
  Boli sme na konferencii „Chytrá a zdravá doprava v mestáchʺ Boli sme na konferencii „Chytrá a zdravá doprava v mestáchʺ Boli sme na konferencii „Chytrá a zdravá doprava v mestáchʺ Boli sme na konferencii „Chytrá a zdravá doprava v mestáchʺ

  Späť na prehľad